10 Adımda Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

10 Adımda Plaj Çantası Nasıl Hazırlanır?

Tatile çıkacaklar, burada mısınız? Bu önerilerimiz size. Plaj sezonunun açıldığı şu günlerde, en güzel mayolar, bikiniler ve plaj havluları alınıp plaj hazırlığı çoktan yapıldı bile! Sezonun en hit parçaları arasında yer alan hasır plaj çantası seçimleri de tamamlanmışsa artık plaja inmeye hazırsınız demektir. Peki, tüm gününüzü geçirmeyi planladığınız plajda yanınızda mutlaka olması gerekenleri biliyor musunuz? Endişelenmeyin, biz sizin için plajda hayati önem taşıyan şeyler neler araştırdık. İşte plaj çantasında olması gerekenler… Keyifli okumalar!

Plaj Çantasında Ne Olmalıdır?

plaj çantası; hasır plaj çantası; çocuk plaj çantası; trendyol plaj çantası; penti plaj çantası; deniz çantası; şeffaf plaj çantası; lcw plaj çantası; koton plaj çantası; mudo plaj çantası; gratis plaj çantası

Plaj çantası hazırlarken, muhakkak yanınızda bulundurmanız gereken 10 önemli şey!

 1. Mayo & Bikini

“İyi de ben mayomu üzerime giyip iniyorum plaja.” demeyin. Uzmanlar, ıslak mayo ve bikiniyle oturmanın zararlarından sıkça bahsediyor. Olası hastalıklardan korunmanın yolu, mayonuzu değiştirmekten geçiyor. Bu nedenle plaj çantanızda mutlaka yedek mayo veya bikini bulundurun, pişman olmayın.

 1. Güneş Kremi

İkinci olarak plaj çantanızda mutlaka bulunması gereken şeylerden biri güneş koruyucu olsun. Her ne kadar güneş kremlerini plaja inmeden cildinize uygulasanız da güneşin zararlı ışınlarından korunmanın en sağlam yolu, 2-3 saatte bir kremi yenilemekten geçiyor. Ayrıca güneş sonrası bakım ürünlerini de yanınıza almayı unutmayın.

 1. Dudak Koruyucusu

Cildimizin en hassas bölgesinin dudaklarımız olduğunu biliyor muydunuz? Cildimiz için güneş koruyucusu kullanırken genelde dudaklarımızı es geçiyoruz. Oysaki uzmanlar, dudakların da güneşten korunması gerektiğini söylüyor. Bu nedenle çantanızda SPF koruyucusu olan renkli veya renksiz dudak nemlendiricisi bulundurmayı ihmal etmeyin.

 1. Plaj Terliği

Plaja, günlük kıyafetleriniz ve ayakkabılarınızla gidiyor olabilirsiniz. O halde çantanıza suya ve kuma dayanıklı, aynı zamanda da rahat bir plaj terliği koymanızda fayda var. Kızgın kumların üzerinde spor ayakkabıyla gezmek istemezsiniz diye düşünüyoruz.

 1. Deniz Gözlüğü

Su altında dalış yapmayı seviyorsanız, net bir görüş için deniz gözlüklerinden faydalanabilirsiniz. Öyleyse çantanıza bir de deniz gözlüğü atmayı ihmal etmeyin.

 1. Pareo veya Kimono

Deniz veya havuz kenarında mayo ve bikininizin üzerine alıp rahatça dolaşabileceğiniz ürünler için pareolardan yardım alabilirsiniz. Sezonun en popüler parçaları arasında rengarenk kimonolar yer alıyorken, modası hiç eskimeyen peştamallar da pareo olarak kullanılabilmesiyle yazın en gözde ürünleri arasında yer alıyor. Bizden söylemesi!

Bunu da okumak isteyebilirsiniz; 2021 Yılı Plaj Giyimi Stillerine Bakmadan Geçmeyin!

 1. Saç Bakım Ürünleri

Deniz veya havuz sonrası saçlar kuruyabiliyor. Kuruyan saç birbirine giriyor ve saçlarda yıpranmalar başlıyor. Bunun önüne geçebilmek için plaj çantanızda bir tarak ve saç bakım ürünleri barındırmanızı öneriyoruz. Bu sayede saçlarınızın, deniz veya havuz sonrası da sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

 1. Su Geçirmez Poşet

Plaj çantanızın bizce olmazsa olmazı su geçirmez poşetler olmalı. Bu sayede cüzdan, cep telefonu gibi değerli eşyalarınızı su ve kumdan korumuş olacaksınız.

 1. Su

Uzun süre sıcak güneşin altında kalmak, vücudun su kaybetmesine neden olur. Bu nedenle yanınızda 1 litrelik şişelerde su bulundurmanızı öneriyoruz. Suyu gün boyu yudum yudum içmeniz vücudunuz için faydalı olacaktır.

 1. Plaj Havlusu

Ve son olarak tabii ki plaj havlusu almayı unutmamalısınız. Uzmanlar bu konuda da uyarıyor ve deniz sonrası kullanılacak havlu ile güneşlenme için kullanılacak havlunun ayrı olması gerektiğini söylüyor. Deniz veya havuz sonrası kurulanmak için kullanılan havluların, ıslak vaziyette üzerinde yatılarak güneşlenmek, bakterilerin çoğalmasına zemin hazırlıyor. Bu nedenle plaj çantanızda 2 havlu bulundurmanız gerekiyor. Çantada 2 havlunun ağırlık yapmaması adına önerimiz, peştamal havlulardan yararlanmanız yönünde. İnce yapıları ve hızlı kurumaları nedeniyle bu havlular sizin için oldukça kullanışlı olacaktır.

Çocuk Plaj Çantasında Neler Olmalı?

plaj çantası; hasır plaj çantası; çocuk plaj çantası; trendyol plaj çantası; penti plaj çantası; deniz çantası; şeffaf plaj çantası; lcw plaj çantası; koton plaj çantası; mudo plaj çantası; gratis plaj çantası

Çocuklu aileler sizi unuttuk sanmayın. Çocuğunuz için hazırlayacağınız plaj çantası içerisinde neler olmalı, onu da şöyle açıklayalım;

 • Yedek mayo
 • Yedek plaj havlusu
 • Yedek kıyafet
 • Şapka
 • SPF 50 koruyucu güneş kremi
 • Küçük bebekler için yedek bez mayo ve normal bez
 • Küçük bebeklerde uyku saati için ince bir örtü
 • Yine küçük bebekler için besleyici mamalar
 • Su

Plaja Hazırlıkta Tercih Edebileceğiniz En Kaliteli Havlular Duka Grup Tekstil’de!

İşletmenize ait plaj ve havuzda müşterilerinize sunabileceğiniz en kaliteli havlular için Duka Grup Tekstil yanınızda! İnsan sağlığı ve doğayı gözeterek gerçekleştirdiğimiz üretimlerimizi, tamamen arzu ve istekleriniz doğrultusunda size özel olarak tasarlıyoruz. Yetişkin plaj havlusu ve çocuk plaj havlusu siparişleriniz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilir, uzman arkadaşlarımızdan ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Duka Grup Tekstil olarak doğa ve insan dostu ürünler tasarlamaya devam edeceğiz.