Hakkımızda | Duka Grup Tekstil

  • Anasayfa
  • Hakkımızda | Duka Grup Tekstil
Hakkımızda | Duka Grup Tekstil

DUKA GRUP TEKSTİL

Duka Grup Tekstil; kalite odağında, geleneksel dokuya en yakın tekstil ürünlerini üreten bir tekstil firmasıdır. Havlu, bornoz, peştamal, peşkir, plaj havlusu, yorgan, yastık, alez gibi banyo tekstili ve mutfak tekstili ürünlerini üreterek tüketiciler ile buluşturuyoruz. Ayrıca markaların talepleri doğrultusunda ürettiğimiz tekstil ürünlerini marka, logo, isim gibi detaylarla özelleştirebiliyoruz.

Üretimini yaptığımız tüm ürünlerin halk sağlığı ve çevre sağlığı bakımından zararsız olması şirket politikamızın önceliğidir. Ürün gamımızda yer alan tüm havlu grubunu, peştamal grubunu ve uyku grubunu, doğal materyallerden üretiyoruz. Pamuk ve bambu gibi hammaddeleri, ağır kimyasallar kullanmadan işliyor ve yine sağlığa zararı olmayan boyalarla renklendiriyoruz. Bu sayede ürünlerimizin geleneksel özelliklerini koruyarak uzun zaman kullanılabilen tekstil ürünleri formuna getiriyoruz.

Günümüzde endüstri haline gelmek zorunda olan ve birçok bakımdan doğal niteliğini kaybetmiş ürünlerin satışının yapıldığı tekstil sektöründe “farklı bir soluk olmak” vizyonu ile çıktığımız yolda, size ve ailenize güven sunuyoruz.

Özellikle batı pazarına hitap eden firmamız, dünyanın dört bir yanından müşteri kitlesine sahiptir. Amerika başta olmak üzere, Avrupa ülkeleri ve dünyanın diğer pek çok noktasına ürünlerimizi göndermekteyiz.

Duka Grup Tekstil, uyku grubu, havlu grubu ve peştamal grubu gibi ürün çeşitliliği bakımından her geçen gün daha da genişleyen ürün gamı ile herkese hitap etmektedir. Geleneksel ürünlerin ve organik dokuların arayışında olan kişi ve markalara ürünlerimizi güvenle ulaştırıyoruz.

Türk Tekstil Ürünlerini Dünya Standartlarında Sunuyoruz

İhracat yaptığımız tüm ülkelerin kanunları ve etik ilkelerine uygun üretimler yapıyoruz. Ürünlerimiz ilgili ülkenin gümrük mevzuatı ve standartlar yönergelerine yüzde yüz uyumlu olarak üretiliyor ki, hali hazırda bu standartlarda ürünlerin, kabul edilmeyeceği bir ülke zaten bulunmuyor. İnsan sağlığına zararı olmayan, çevre dostu ürünlerin özellikle tercih edildiği günlerde, bizim ürünlerimiz, tüm dünyaya sorunsuz biçimde ulaşabiliyor.

İlgili ülkede ve kendi ülkemizde, tüm yasal koşulları eksiksiz bir şekilde yerine getiriyor, kurallara harfiyen uyuyoruz. Şeffaflık ilkesi ile yönetilen girişimimiz, ortaklarına, müşterilerine, üretim ve satış yaptığı ülkelerin tüm fertlerine saygı göstermekte ve haklarını kabul etmektedir.

Daha Çok Kazanmak Daha Çok Beğenilmektir

Firmamız birim maldan daha fazla kar elde etme zihniyetiyle çalışmamaktadır. Müşterilerimizin memnuniyeti, bizim için kazancın teminatıdır. Bu bakımdan müşterilerimizi firmamızın ortakları olarak görür, tüm geri bildirimleri hassasiyetle ele alır ve Ar-ge süreçlerimizi bu bilinçle sürdürürüz.

Ürün nitelikleri, model çeşitlendirme ve fiyat politikası geliştirme gibi süreçlerin tümünde, fayda ve müşteri odaklı planlamalar yapar ve uzun vadeli stratejik hedefler koyarız. Zaten sürdürülebilirlik ilkesine özellikle vurgu yapmamızın temelinde de bu yatmaktadır. Tedarikçilerimizden üretim bandına, lojistik hizmetlerinden alıcılara kadar sürecin tüm bileşenlerini hassasiyetle izler ve gerekli pozisyonu alırız.

Uluslararası Standartlarda Geleneksel Doku

Ürünlerimiz, bahsettiğimiz gibi geleneksel üretim tekniklerine en yakın biçimde üretilir. Ancak kalite standartları ve sağlık koşulları gibi özellikleri bakımından, dünya standartlarında ortalama üstü bir seviye benimsenmiştir. Jenerik tekstil ürünlerinden farklı olarak, ürünlerimizin doğa dostu oluşu, onları endüstride farklı bir noktada konumlandırır ve tüketiciler bakımından olduğu kadar dünyamız için de faydalı ürünler olarak tanımlanmasını sağlar.

Genel Şirket Politikalarımız

Firmamız, öncelikle dürüst ve şeffaf yönetim ilkelerine sahiptir. Ticaret kanunu, vergi mevzuatı ve süreçlerimizi ilgilendiren diğer tüm kanun ve yönetmeliklere hassasiyetle uyarız.

Süreçlerimizi kalite standartlarının kontrollü çalışmaları kapsamında, sistematik biçimde sürdürür, çalışanlarımızın en yüksek performansla çalışabilmeleri için onlara nitelikli çalışma koşulları sunarız.

Kadın çalışanlarımız için anayasal ilkeler kapsamında pozitif ayrımcılık uygularız. Kadın iş gücünün bilhassa tekstil sektöründe öneminin farkındayız ve bu alanda daha çok istihdam için gerekli şartları oluşturuyoruz.

Üretimde Fair Trade (Adil Ticaret) İlkelerini Benimsiyoruz

Bizim için sürdürülebilirlik, sahip olabileceğimiz en önemli değerdir. Özellikle hammadde tedarikçilerimizin koşullarının en iyileştirilmesi bizim için hayati önem taşır. Doğal ürünlerin üretiminde, tedarikçilerin rolünün bilincinde ve onların yanındayız.

Doğal ve çevre dostu ürünler

Doğal ve Çevre Dostu Ürünler Sunuyoruz

Ürünlerimiz, doğal materyaller kullanılarak üretilir. Boya ve iplik üretimi için kullanılan kimyasallar dahil, süreçlerin hiçbirinde sağlığa ve çevreye zararlı ürünler kullanmıyoruz. Bu sayede ürünlerimiz, bebekler için de yetişkinler için de en sağlıklı ürünler olarak kullanılabiliyor.

Geleneklerimizi Önemsiyoruz

Türk tekstili yani geleneksel değerlerimiz, bizim için son derece önemli. Binlerce yıldır koruduğumuz değerlerimizin korunmaya devam etmesi ve sonraki nesillere aktarılmasını önemsiyor, bu değerleri tüm dünyanın tanıması için çalışıyoruz.

Farkımız İşçiliğimiz

Büyük ölçüde el işçiliği ile üretilen peştamal grubu ürünlerimiz, geleneksel sanatsal dokunuşları üzerinde taşımaktadır. Tüm ürünlerimizde kültürümüzün bileşenlerini tekstil ürünlerine dönüştürerek, dünyanın her yerine ihraç ediyoruz.

Vizyon

Geleneksel Türk tekstil ürünlerini, modern endüstrinin bileşenlerini de kullanarak seri üretimde en yüksek standartlarda üretmek ve markamızı dünya çapında bir değer haline getirerek sektörde iz bırakan ve yol gösteren bir firma sıfatıyla bilinmek, vizyonumuzdur.

Misyon

Temel ilkelerimize uygun biçimde ürettiğimiz ürünlerimizi, en uygun fiyatlarla dünyanın her yerine sunmak, Türk kültürünü ve tekstil endüstrisini tüm dünyaya tanıtırken, milli ekonomimize fayda sağlamak, misyonumuzdur.