Yastık | Duka Grup Tekstil

Ürünlere Gözat

Yastık | Duka Grup Tekstil

Ev tekstili ürünlerinin en önemli seçimlerinden biri de yastık ürünleridir. Yastık, sağlıklı bir omurga ve güzel bir uyku için doğru ve özenle seçilmelidir. Yastıklar, şekil itibarıyla değil üretiminde kullanılan materyalleri doğrultusunda ihtiyaca yönelik olarak seçilmelidir. Günümüz endüstri koşullarında, maalesef birçok ev tekstili ürününde ciddi miktarda kimyasal kullanımı söz konusudur ki, tüm gece başınızı koyduğunuz yastığınızın kimyasal saçan bir ürün olmasını istemezsiniz. Özellikle çocuklarınız için tercih edeceğiniz uyku ürünlerinin yıkamasını dahi organik ürünler kullanarak yaparken, kimyasal boyalarla boyanan ürünleri hem çocuklarınızın hem sizin ve sevdiklerinizin sağlığı için tercih edemezsiniz.

Yastık Modelleri

Size sunacağımız, sentetik dokulu yastıklar dahil tüm yastık modelleri, insan sağlığına negatif etkisi olmayan, kaliteli ve doğa dostu ürünlerdir. Sıfır atık standartlarda, kullanım ömrü boyunca size ne iyi şekilde hizmet edecek yastıklarımız, doğada çözünebilir ve dünyamıza zarar vermez.

Sunduğumuz yastık modelleri, farklı dokulara ve dolgu malzemelerine sahiptir. Yün yastıklar, pamuk yastıklar, bambu yastıklar, deve tüyü yastıklar, keten yastıklar, kaşmir yastıklar, kaz tüyü yastıklar, soya elyaflı yastıklar, mikro jel elyaflı yastıklar ve NASA tarafından astronotlar için geliştirilmiş visko teknolojisine sahip yastık modelleri içerisinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Yastık çeşitlerimizin %100 yün veya pamuk ya da belli oranlarda karışımlı üretilen türlerine ulaşabilirsiniz. Keten-pamuk, keten-silikon, bambu- pamuk, bambu-silikon gibi karışımlar kullanarak size daha konforlu yastık çeşitleri sunuyoruz. Yastık modellerimizin dolgu malzemeleri gibi, kılıfları da sağlığınıza zarar vermeyen ürünlerden temin edilip, en iyi deneyimi sunarken, sağlıklı bir uykuya ulaşmanızı sağlıyor. Yastık modellerimizin içindeki materyal bilgileri şöyledir;

  Kılıf İç Dolgu
Yün Yastık %100 Pamuk Kılıf %100 Yün
Pamuk Yastık %100 Pamuk %100 Pamuk
Bambu Yastık %35 Bambu + %65 Pamuk %50 Bambu + %50 Mikrojel
Deve Tüyü Yastık %100 Pamuk %100 Deve Tüyü
Keten Yastık %20 Keten + %80 Pamuk %50 Keten + %50 Silikon
Kaşmir Yastık %100 Pamuk %50 Kaşmir + %50 Yün
Kaz Tüyü Yastık %100 Pamuk %100 Kaz Tüyü
Soya Elyaflı Yastık %100 Pamuk %50 Soya Elyafı + %50 Mikrojel
Kapok Yastık %100 Pamuk %50 Kapok + %50 Pamuk
Tensel Yastık %100 Tensel %50 Tensel + %50 Mikrojel
Visko Yastık %100 Pamuk %100 Visko Sünger Parçacıkları
Silikon Elyaflı Yastık %100 Pamuk %100 Silikon Elyaf
Mikrojel Elyaflı Yastık %100 Pamuk %100 Mikrojel Elyaf

 

Yastık Özellikleri

Yatak odası tekstilinin önemli parçalarından biri olan yastıklar, özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Yastıklar, horlama problemlerinden çeşitli beden sağlığına kadar pek çok rol üstlenir. Yanlış yastık seçimi birçok rahatsızlığı da beraberinde getirir. Bu yüzden boyun ve omurga sağlığını destekleyen ortopedik yastıklar, sürekli yorgun ve ağrılı bir şekilde güne uyananların şikayetlerini dindirmek için doğru bir seçim olacaktır. Uzay teknolojisi ile üretilen visco yastıklar, ısıyla şekil aldığı için başınız yastık ile temas ettiği andan itibaren eşit bir basınç uygulayarak rahat bir uyku uyumanızı sağlar.  Son zamanların trend yastık modellerinden biri de kaz tüyü yastıklardır. Kaz tüyü yastık, higroskopik özelliği ile öne çıkar.  Fazla nemi emerek içine hapseder. Bu yüzden gece terlemenize izin vermez. Pamuk yastıklar ile doğallığı sevenlerin en çok tercih ettiği yastıklardandır. Pamuk yastık özellikleri, dört mevsim kullanılır olmasıyla öne çıkar. Bambu yastıklar ise özellikle sıcak yaz günlerinde serin bir hissiyat vererek deliksiz bir uyku uyumanıza yardımcı olur. Diğer yastık özellikleri için detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yastık Fiyatları

Sağlıklı ve kaliteli uykunun başyardımcılarından biri olan uyku yastıkları, dokusu ve dolgu malzemesinin niteliğine bağlı olarak yastık fiyatları farklılık göstermektedir. Size sunacağımız yastık fiyatı, ürün kalite standartları dikkate alındığında en yüksek verimi elde edeceğiniz fiyat seviyesi olacaktır. Yastıklarımızın kalite koşullarında, fiyatları son derece avantajlı olup, ihtiyaçları en iyi şartlarda karşılayabilme durumunda olacaktır. Sağlığınızı önemseyen, uygun fiyatlı yastık modelleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.