Alez-Yatak Koruyucu | Duka Grup Tekstil

Ürünlere Gözat

Alez-Yatak Koruyucu | Duka Grup Tekstil

Uyurken konfor ve hijyen standartlarına aynı anda ulaşmak ister misiniz? Çeşitli sebeplerden dolayı yatağın kirlenmesini ve sıvının yatağa ulaşmasını engellemek amacı ile kullanılan alez, yatak koruyucusu olarak da bilinmektedir. Alez, yatağa çarşaf serilmeden önce takılır. Sunduğu kolaylıkla daha hijyenli bir şekilde uyumanızı sağlayan alezler, aynı zamanda konforlu özellikleri sebebiyle de tercih edilmektedir.

Yüksek emici gücüne sahip yatak koruyucu ped yani Alez, özellikle çocuklu ailelerin en çok kullanmayı tercih ettiği yatak tekstili ürünlerindendir. Sıvı geçirmez alez çeşitleri, çocuklarınızın yatağına tam koruma sağlayarak onlara mışıl mışıl bir uyku deneyimi sunar.

Alez Modelleri

Yatakların hepsi elbette size direkt olarak en konforlu deneyimi sunmaz. Kimi yatakların sert yüzeyleri vardır ki, mevsimsel farklar nedeniyle yatak dokusu her zaman iyi bir uyku elde etmenizi sağlamayabilir. Örneğin; yaz aylarında pamuklu dokular daha serin bir uyku yaşamanızı sağlarken kışın yün yüzey, sıcak ve konforlu bir uyku deneyimi sunacaktır. Elbette bunu yılın her periyodunda yatağınızı değiştirerek elde edemezsiniz. Oysa uygun alez modelleri kullanılarak yatağınızı her mevsimde konforlu hale getirilebilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken size sunduğumuz yün alez ve pamuk alez ürünlerinden satın almanız olacaktır. Böylelikle mevsim koşullarına göre değiştirerek en konforlu zeminde uykunun tadını çıkarabilirsiniz. Dilerseniz ısı balansı her mevsim optimum seviyede olan, silikon elyaf alez çeşitlerinden de seçebilir, ortalama bir denge ile her mevsim konforlu uyku uyuyabilirsiniz.

Her yatak ölçüsüne ve modeline uygun olarak ürettiğimiz alez modelleri, yatağınızın ömrünü uzatırken bakım maliyetlerini de yatak koruyucusu sayesinde sıfıra indirebilirsiniz. Pamuklu alez modeli ile yatağınızdaki hava akışını sağlıklı bir şekilde sağlayarak uyku anlarınızda terleme sorununuzun önüne geçebilirsiniz.

Yatağınızın yıkanması oldukça zor, kimi zaman imkansızdır. Oysa alez ürünleri, yıkanabilen son derece pratik ürünlerdir ve yatağınızı uzun süre ilk günkü formunda tutar. Bunun yanında yıpranmış ve sert zeminli yataklarınızı değiştirme ihtiyacınızı da alez ile ortadan kaldırabilirsiniz. Genellikle kapitoneli alez modeli ile bilinen alez çeşitleri sahip olduğu dolgulu doku sayesinde, yatağınızı farklı bir yumuşaklık seviyesine getirir ve en iyi deneyimi yaşamanızı sağlar.

Yumuşak bir zemin üzerinde sağlıklı bir uyku uyumak istiyorsanız, her yatağa uygulanabilen alez ürünlerini tercih ediniz. Çift kişilik alez ve tek kişilik alez çeşitleri yanındaki bantları sayesinde her yatağa kolayca takılabiliyor. Alez modellerimizin içindeki materyal bilgileri şöyledir;

  Dış Kılıf İç Dolgu
Yün Alez %100 Pamuk %100 Yün
veya
%50 Yün + %50 Silikon Elyaf
Pamuk Alez %100 Pamuk %100 Pamuk 
veya
%50 Pamuk + %50 Silikon Elyaf
Silikon Elyaflı Alez %100 Pamuk %100 Silikon Elyaf
Sıvı Geçirmez Alez %100 Pamuk %100 Poliüretan

 

Alez Fiyatları

Alez fiyatları, kullanılan malzemeye göre farklılık göstermektedir. Duka Grup Tekstil tarafından üretilen ürünlerin tamamı, doğa ve insan dostu ürünlerdir. Size iyi bir uyku deneyimini sunarken, sağlığınızı da önemsiyoruz. Bunu yaparken seçtiğimiz üretim materyallerini organik ve mümkün olan en üst seviyede doğal ürünlerden seçiyor, bu sayede doğamıza da zarar vermeden üretim yapıyoruz. Ürünlerimize herhangi bir zamanda bize ulaşarak sahip olabilirsiniz. Gerek ticari gerekse bireysel alımlar için sizlere hizmet veriyoruz. En uygun alez fiyatları, size en yüksek kalite standartlarında bizim tarafımızdan sunuluyor. Konforlu ve sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.